Choď na obsah Choď na menu
 


Návštěvná kniha    Samozrejme že ma poteší každý váš príspevok.  V ostatnej dobe ma veľmi potešilo, že som prostredníctvom týchto stránok nadviazal napríklad kontakt so svojim spolužiakom Ondrejom Hraškom a to po 40 rokoch. Verím, že sa mi takto ozvú ďalší priatelia, spolužiaci, alebo jednoducho fanúškovia týchto stránok, za čo vopred ďakujem. 

Pozdravuje Vás Rudolf Pellionis a s vďakou očakávam príspevky a pripomienky. V Košiciach 31.12.2009

 

 Príspevky a iné pripomienky zasielajte na moj email :

rpellionis@iol.sk

Telefon pevná linka :  00421 55  6741833

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Re: Okrúhle krásne číslo

(Rudolf Pellionis, 18. 2. 2015 11:55)

Áno Jožko bol si štvrť miliónty návštevník, usmialo sa na Teba šťastie :-) Týmto sa chcem poďakovať za návštevy všetkým mojim prispievateľom, priaznivcom, priateľom, proste všetkým. Veľké ďakujem.

zajtra navstivim Dobsinu ...

(Roman, 1. 7. 2014 22:03)

Nie som Dobsincan, ani Dobsinu nepoznam, ale zajtra tam mam namierene na vylet ... pri vyhladavani informacii o Dobsinej som narazil na tuto stranku, uz som dalej ani hladat nemusel, usta otvaram ako ste ako nadsenec dali tuto stranku dokopy a po roky doplnate informacie. Ceresnickou na torte bolo pekne video/prezentacia na youtube. Velka poklona ! Vidiet ze je to vsetko dane dokopy zo srdca.
Nech Vas ani nenapadne tieto stranky mazat ako som sa docital v jednej podsekcii :)

Re: zajtra navstivim Dobsinu ...

(Rudolf Pellionis , 2. 7. 2014 11:20)

Mesto Dobšiná Vás asi nenadchne z určitých dôvodov, ale dúfam, že okolie Dobšinej sa Vám bude páčiť.

Re: Re: zajtra navstivim Dobsinu ...

(Roman, 5. 7. 2014 0:07)

No priznam sa, raz som uz v Dobsinej bol, pred viacerymi rokmi, ale to len narychlo, viacmenej len 1 prenocovanie, bez casu na prezretie si mesta. Ale ano, jedine co mi vtedy utkvelo bolo to "nenadchne z istych dovodov" ... teraz bol cas aj pochodit ulicky hore-dolu. Nuz ano, je to zle a nic nenasvedcuje tomu ze by to s nimi malo byt lepsie :( Ale do Dobsinej a okolia sa urcite este vratim, pacilo sa mi, prave tym je to zaujimavy kraj ze nie je opozerany, je nepoznany, "zabudnuty" .... wellness a 4 hviezdicky nevyhladavam, ale skor historiu+prirodu, a to Dobsina ma ... Restauracne sluzby su viacere, clovek nemal problem sa stravovat a pod., takze pre mna OK.

Re: Re: Re: zajtra navstivim Dobsinu ...

(Rudolf Pellionis, 12. 7. 2014 16:06)

Roman, som veľmi rád, že Dobšinú ako takú beriete takto. Ja sa žiaľ už cez to neviem preniesť. Kulminujú vo mne spomienky na mesto Dobšinú ako príjemné a krásne mesto. Ale dnes by som sa tam nevrátil za žiadnu cenu. Len do okolia Dobšinej.

Lutherin Church, Dobsina

(Kevin Hoeg, 29. 5. 2014 0:10)

Hello, I'm wondering if you can tell me if the pictures you took of the Lutherin Church in Dobsina...is the only Lutherin Church. My wife's family is from Dobsina and came to Canada in 1936. I have found, baptisms, Marriages for the family...going back as far as 1820. I'm wondering if the picture you have taken...is the actural church they attended.

Thank you,
Kevin Hoeg
Whitby, Ontario
Canada

Re: Lutherin Church, Dobsina

(Eva, 9. 6. 2014 10:04)

In Dobsina, there are only two churches - one Lutheran church and one Catholic church.

pohladenie na duši...

(Janka, 29. 1. 2014 16:02)

Dobrý deň, keď mám čas , tak si pozriem Vašu stránku a stále tam niečo nové objavím, čo ma poteší. Nie som z Dobšinej, študovala som tam štyri roky na Gymnáziu , maturovala som v roku 1978. Dvakrát po maturite sme mali stretnutie, ale odvtedy už prešlo asi 15 rokov.... Spolužiačka Elenka, ktorá pracovala v knižnici v Dobšinej a ktorá stretnutia organizovala už nie je medzi nami .. Pochádzam ako p. Popper a môj brat Jožo z Mlyniek časť Biele Vody, ale mali sme rodinu aj v Dobšinej - čo boli bratranci alebo sesternice môjho otca alebo mamy . Želám Vám pevné zdravie , aby ste pridali ešte veľa krásnych fotografií o Dobšinej a okolí...

Re: pohladenie na duši...

(Rudolf Pellionis, 29. 1. 2014 18:17)

Pani Janka, teší ma Váš záujem o moje stránky. Takýto prípis, je vždy určitým povzbudením, aby som ďalej na svojich stránkach pokračoval. Veľmi pekne Vám ďakujem a srdečne pozdravuje R. Pellionis

hi

(jan s sipula, 13. 12. 2012 20:35)

klobuk dole pred skutocnym slovakom........jss

Re : Obdiv

(R.Pellionis, 27. 8. 2012 10:21)

Miško veľmi pekne ďakujem za nahliadnutie, asi si sa dostal sem cez citrusy :-) Ako je na tom ďalekom severe za polárnym kruhom? Tam sa citrusom určite nedarí ani v dome. Pozdravuje Rudo.

Re: Re : Obdiv

(Michal Hornak ml, 31. 8. 2012 14:19)

Na stranku som sa dostal oklukou, cez www pre hubarov, kde mate fotky krajiny. No a citrusom sa tu naozaj nedari, kedze mame velmi suchy vzduch.So svedskym pozdravom "Hej då", Michal.

Obdiv

(Michal Hornak ml., 26. 8. 2012 20:05)

Velmi pekna stranka. A netusil som, ked som Vasou zasluhou pred mnohymi rokmi trosku privonial k citrusom, ze mate aj takyto dar pera. Drzim palce.

Re : najkrajší kút......

(Rudolf Pellionis, 23. 4. 2012 16:14)

Milá Zdenka, veľmi ma potešila Vaša návšteva s slova uznania, vždy to hreje na duši. Pozdravuje, Rudo.

..najkrajší kút v celom svete je moja rodná zem...

(Zdenka S., 22. 4. 2012 22:52)

..toto sú urívky z jednej piesne,aj vy sa môžete tým pochváliť...
Náhodou som sa dostála na vašú stránku.Velmi má zaujala.Virtualne som prešla vaším krajom ,ktorý krásne tu propagujete. Mám rada historiu, prirodu.Velmi pekne opísuje Dobšinu.-pridánim fotiek..Zaslúžite si mimoriadné uznánie..Určíte si dočítam celú stránku...Želám vám ešte veľa úspechov v ďalšej práci.
Zdenka.

pomôžte...

(Eva, 30. 3. 2012 16:21)

Vážený pán Rudolf. Vaša webstránka sa nám veľmi páči. Pomôžte nám. Sme približne Váš ročník, 50 rokov po maturite. Zriadili sme si obč. združenie pedagógov- seniorov. Venujeme sa literárnej a publikačnej činnosti. Keďže sme dôchodkyne, financie na platenú web stránku nemáme. Dá sa niečo zriadiť zdarma? Ďakujem za odpoveď. evadrobna@centrum.sk

Re: pomôžte...

(Rudolf Pellionis , 1. 4. 2012 15:57)

Ďakujem pani Mgr. Eve Drobnej za nazretie na tieto stránky. V prípade potreby, alebo iných nejasností ohľadne estranok je najlepšie sa obrátiť priamo na správcu stránok. Oni radi pomôžu. Samozrejme rád odpoviem aj na email, ktorý mám uvedený v úvode tejto návštevnej knihy. S pozdravom Rudolf Pellionis

Re: Alweg Dobšiná

(Rudolf Pellionis, 23. 10. 2010 10:44)

Veľmi pekne ďakujem za odkazy. Možno horúcou ihlou, ale dal som tieto odkazy na svoje stránky v novom článku " Lyžovanie v Dobšinej!

Re: Re: Alweg Dobšiná

(publikácia, 30. 3. 2012 16:29)

Milý pán Pellionis, určite by stálo zato vydať knižne tieto vzácne informácie o Dobšinej. Skúste to. Pomôžeme Vám. Obč. združenie pedagógov (my) sa venuje vydávaniu vzácnych kníh od autorov, ktorých veľké vydavateľsvá odmietajú pre malý náklad. AKo postupovať, napíšem, ak budete mať záujem.
Mgr. Eva Drobná,
evadrobna@centrum.sk

Ďakujem Mia

(Rudolf Pellionis, 1. 3. 2012 11:40)

Mia, ďakujem Vám za milé slová. Pokiaľ sa týka Beáty, skutočne mám dcéru s takým menom. Som rád, že ste našli na mojich stránkach to, čo ste potrebovali.

Pozdravuje Vás Rudo.