Choď na obsah Choď na menu
 


Návštěvná kniha    Samozrejme že ma poteší každý váš príspevok.  V ostatnej dobe ma veľmi potešilo, že som prostredníctvom týchto stránok nadviazal napríklad kontakt so svojim spolužiakom Ondrejom Hraškom a to po 40 rokoch. Verím, že sa mi takto ozvú ďalší priatelia, spolužiaci, alebo jednoducho fanúškovia týchto stránok, za čo vopred ďakujem. 

Pozdravuje Vás Rudolf Pellionis a s vďakou očakávam príspevky a pripomienky. V Košiciach 31.12.2009

 

 Príspevky a iné pripomienky zasielajte na moj email :

rpellionis@iol.sk

Telefon pevná linka :  00421 55  6741833

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Re: Alweg Dobšiná

(Rudolf Pellionis, 21. 10. 2010 15:17)

Ďakujem " občanovi mesta " za jeho podnetné príspevky. Stoja za zamyslenie a vyprovokovali ma ku napísaniu príspevku : ČIERNE STRÁNKY DOBŠINEJ. Osobne si lyžovačky aj tie nočné na Pišli pamätám. Žiaľ nemám žiadne archívne fotky z tohto obdobia. Nenachádzajú sa dokonca ani na obrázkových vyhľadávačoch na Internete. Aj to o niečom svedčí. Našiel som jeden jediný maličký aj ten nebol kopírovateľný. Uvažujem v budúcnosti do tohto problému, teda Alweg ďalej rýpať!!! Pretože si to zasluhuje. Bol by som rád, keby som dostal niečo od pamätníkov, niektoré zážitky, prípadne aj fotky. Možno sa ešte nejaká fotka bude dať umiestniť na týchto stránkach, ale už mám v rezerve asi len 3, alebo 4 fotografie na umiestnenie na týchto stránkach. Pozdravuje R. Pellionis

alweg dobsina

(Obcan mesta, 20. 10. 2010 23:51)

a este som zabudol co eurofonydy? regionalny operacny fond? vsetky skoly zrekonstruovali ale pre koho? zasa len pre cigosov sak kto iny dnes bude v dobsinej na ZSke studovat? ked tu uz len samy cigan? nechapem tu logiku mesta vobec nechapem ved vedenie pokial viem sa nesklada s ciganov,ale niektory tak rozmyslaju bolo by dobre sa zamysliet idu volby koho volit zasa plne reci slubov a za posledne 10 rokov sa tu nic k lepsiemu nezmenilo akurat je tu viac dier na ceste a vsetko zchatralo.ta cersta co bola robena celym mestom asi pred 4 rokym vyzera horsie ako cesta pre medzinarodnu dopravu to tiez bolo robene len aby bolo nechapem vela veciam. a aby som nezabudol aj Telgart malicka obec a jake strdisko maju zasnezuju furt lyzuje sa furt vsetko namakane dole velke nove hotely, sa smejem ale Dobsina zase velke obrovske NIC!!!!!!

alweg dobsina

(Obcan mesta, 20. 10. 2010 23:44)

Dobry den, Velmi by ma potesilo keby ste zistili alebo urobili nejaku reprtaz aj o lyziarskom stredisku ktor je v dobsinej,a lebo lepsie povedane bolo.To bolo naozaj posledne ucelove centrum v dobsinej ktore je dnes definitivne pochovane a ulozene len v nasich spominkach.Chcel by som vediet preco a vlastne ako je mozne ze sa stalo to co vidime dnes opustene schatrane chatky zarastne svahy vleky v katastrofalnom stave.Kde su kompetentny za tento stav? pozrime si okloite strediska: Vysna Slana,Dedinky,Mlynky Biele Vody,Mlynky Kruhova tu vsade je umele zasnezovanie a v zime kopec ludi.Podotykam su to obce a nie mesta a co Dobsina? Pekne prostredie dobra prijazdova cesta myslim ze svahy minimalne na urovny Kruhovej chatky a mnoho dalsieho.Samozrejem potreba rekonstrukcie a vytvorenie parkovisk ale v tom by problem nebol tacilo by trosku odburat s prilahleho svahu pri ceste a parkovisko by stacilo.Pytam sa preto preco sa nenasiel z meskeho zastupitelstva niekto kto by na toto vsetko tlacil? Nie ich zaujima ako si naplnit vrecka ved to treba predat a rozpredavat po jednom co sa len da hanba obrovska hanba celemu mestu ze takto znicila jedinu vec ktora sa dala v zime vyuzivat.Si pamatam nocne jazdy aka pecka to bola.areal dobre vyuzivatelny aj v lete hocijaky festik maly by sa tam dal urobit alebo open disco show.Nuz ako je to uz posledne roky pravidlom v Dobsinej uz len cigani a krcmy su. Tu uz niet jednej dobrej veci,a to kulturne leto? to bolo skor otrasne leto v dobsinej.Prosim Vas zistite nieco urobte nejaku reportaz dajte sem nejake stare fotky ak mate alebo nieco co by to este mohlo zachranit,propagujete tu mnoho veci tak napisme par riadkov aj o stredisku kde sa kedysi lyzovalo plno domacich ale a zahranicnyh lyziarov. Dakujem

Re: Všetko najlepšie...

(Rudolf Pellionis , 17. 10. 2010 10:08)

Jožko ďakujem za prianie. Ten november, je fakt stretnutie dobšinčanov roztrúsených po svete. Azda ešte viac ako svetové stretnutie dobšinčanov.

Všetko najlepšie...

(Jozef Leffler, 16. 10. 2010 21:33)

Ahoj Rudko! Z minuloročných príspevkov som vydedukoval, že teraz niekedy máš - alebo si mal - narodeniny. Chcem Ti popriať všetko najlepšie, hlavne hodne zdravia, šťastia a spokojnosti. V novembri idem do Dobšinej na hroby, takže keď Pán Boh dá, možno sa stretneme. Blíži sa obdobie, keď človek po dlhých rokoch stretne blízkych ľudí, ktorých roky nevidel. Ešte raz, všetko najlepšie a hodne krásnych príspevkov v "Dobšinčanovi".

Re: Dobšiná

(Rudolf Pellionis , 3. 8. 2010 9:44)

Ivan, ďakujem za návštevu, Tvoje ďalšie navštívenia mňa potešia. Pozdravuje Rudo.

Dobšiná

(Karsten Ivan, 2. 8. 2010 15:45)

Pekná stránka bohatá na údaje. Ešte sa sem vrátim aby som si ju preštudoval dokladnejšie.
Pozdravujem.

Re:Veľmi

(R. Pellionis , 22. 6. 2010 14:39)

Pavol, ďakujem za nahliadnutie, Tvoje stránky sú super, oplatí sa na nich pozrieť, veď nakoniec som sa zmienil o tom na Tvojich stránkach. Pozdravuje Rudo.

Veľmi

(Pavol Piroha, 21. 6. 2010 20:38)

pekná a kultivovaná stránka s množstvom krásnych obrázkov. Som úprimne rád, že sa na internete objavuje stále viac takýchto hodnotných stránok. Nádherné sú aj fotky vo fotogalériach na portáli NAHUBY.sk
Vďaka za príjemné pobavenie :-)
Možno by som sa vedel aj ja odplatiť rovnakou mincou na mojej webovej stránke:
http://piroha-tv.webnode.cz

Re: Stránky Dobšiná od Dobšinčana

(Rudolf Pellionis , 13. 6. 2010 16:04)

Ďakujem Magdi za nahliadnutie. Nedúfal som, že aj cez Panoramio, by niekto nahliadol na moje stránky. Ďakujem za priania a pozdravuje Rudo.

Stránky Dobšiná od Dobšinčana

(Magdalena Hudranová, 13. 6. 2010 10:23)

Táto tvoja stránka je veľmi krásná a precízne urobená. Všetko sa mi tu páči. To nemá chybu... :) A musím aj napísať, že si urobil veľa pre svoj rodný kraj, je to záslužná práca Dobšinčana pre Dobšinú. Snáď to ocení aj iný, než iba návštevníci tvojej stránky. Prajem tebe aj tvojej stránke veľa návštevníkov, čitatelov, aj tých, čo hľadajú zaujímavé informácie tohto typu. Pozdravujem a prajem stále pekné dni. Magda

Re : korene

(R. Pellionis, 1. 4. 2010 12:22)

Miriam, ďakujem Vám za návštevu mojich stránok. Viac fotiek môžete vidieť na mojich stránkach : http://www.panoramio.com/user/670324 ale tie sú čerstvejšieho dáta. Na tunajšej stránke je to žiaľ kapacitne obmedzené. Niečo pribudne z histórie fotiek Dobšinej v najbližšej dobe zasa na ďalších mojich stránkach: http://www.dobsina.estranky.sk/

Pozdravuje Vás R. Pellionis

korene

(Opremčáková Miriam, 31. 3. 2010 19:57)

teším sa z krásnych fotiek z Dobšinej a okolia, nakoľko korene našej rodiny pochádzajú taktiež z tohto kraja...zaujali ma tie dátovo staršie...pripomenuli mi moje detstvo a ľudí, čo sú v mojom srdci...ďakujem

Re : Pozdrav do Dobšinej

(R.Pellionis, 16. 3. 2010 11:25)

Lieber Paul. Do sein pustimt die letztn Boatn, bos nuch Topschrisch, sein gaschriebn of diesn Seitn. Die Schwelibln sein schon beckgaflugn, und nur die schwartza Spore sein gaplieben. For doos Griss ich och noch die letzta Topscher, bos dos konan nuch leesen, und forsteen.

Pozdrav do Dobšinej

(Pavol Filadelfi, 15. 3. 2010 23:38)

Ich muss siech meldn doss ich hop ibrlest ud och vorstelt bos du zu den Pild von dr Topsha schreibst. Es boar a schwere liezung, obr zu end, hob ich ols forstet ud hop sich och underhold. Bulinrisch schrebin dos ist net azu, ben ich nie hob amul ein boad gaschreibt, amul galiest. Ich hop vierunfinfcig joar bulinris necht nischt gazogt und bos hop gakont dos bor nur die kechenischa redung. En dr Shull boar dos asu dos di kindr bos hon Bulinrisch gakont uf dr Deuttzen sprach hobn sear gelechlich gamocht die learerin frau M.Kratzun, obr hon galoct och ondra. Ich gris ola Topschr bos hobn noch nich Bulinrisch furgesn, und selbr die bos noch Bulinrisch readn.

Re : klobouk dolů - moc pěkné stránky!

(R. Pellionis, 1. 2. 2010 11:19)

Vážený pán Novák,
samozrejme poteší,keď sa mi niekto ozve a ešte naviac pochváli. Pozrel som sa však na Vaše stránky, to je dielo profesionality. Určite sa ku nim vrátim, pretože sú bohaté a veľmi pekné.Dal som si ich medzi obľúbené. Ďakujem Vám, že som sa mohol cez Váš kontakt dostať na tak zaujímavé stránky, aké ich máte. Srdečne pozdravuje R. Pellionis.

klobouk dolů - moc pěkné stránky!

(Jan Novák, 31. 1. 2010 13:13)

Vážený pane Pellionisi,
náhodou jsem zabloudil na Váš web a musím říci, že už dlouho jsem nic tak zajímavého a poctivě udělaného na slovenském (i českém) internetu s vlastivědnou tématikou neviděl. Děkuji za příjemné čtení a srdečně zdravím.
Jan A. Novák
(www.novakoviny.eu)

Re: Toto treba oceniť.

(R.Pellionis, 10. 12. 2009 8:17)

Laco, musel som sa aj pousmiať, čo sa týka finančného ocenenia. Nerobím to preto a ani nič od nikoho nečakám. Vždy ma poteší každý komentár a tieto stránky som urobil pre svoje potešenie a možno aj pre potešenie zopár ľudí, ktorí tieto stránky navštevujú. Som tomu úprimne rád, keď sa mi aj niekto ozve, preto aj Tebe ďakujem za návštevu týchto stránok. Pozdravuje Rudo.

Toto treba oceniť!

(Ladislav Serenča KE, 10. 12. 2009 4:42)

Neviem či Rudo dostal nejaké finančné ocenenie, ale myslím si, že práve takýto ľudia ako on a jemu podobní, (ktorí sa takouto formou snažia zviditeľniť Slovensko a jeho krásu či už v kultúrnej, alebo prírodnej oblasti) tak takýto ľudia by mali byť v prvom rade odmeňovaní a nie mestskí, alebo obecní poslanci (česť výnimkám), ktorí iba sedia na dôležitých miestach, ale za nimi nič poriadneho nevidieť, snáď iba to, že si každoročne dokážu odhlasovať mastné odmeny za svoje nič nerobenie.

Re : Rudkovi

(R. Pellionis , 21. 11. 2009 11:55)

Ahoj Trúde, keď sa človek blíži vekom ku 80-ke a sadne za počítač, pritom napíše aj pár slov, tak len klobúk dole. Som rád že si nazrela do stránok, ako že sa Ti fotky páčia. Pozdravuje Ťa Rudo.