Choď na obsah Choď na menu
 


Návštěvná kniha    Samozrejme že ma poteší každý váš príspevok.  V ostatnej dobe ma veľmi potešilo, že som prostredníctvom týchto stránok nadviazal napríklad kontakt so svojim spolužiakom Ondrejom Hraškom a to po 40 rokoch. Verím, že sa mi takto ozvú ďalší priatelia, spolužiaci, alebo jednoducho fanúškovia týchto stránok, za čo vopred ďakujem. 

Pozdravuje Vás Rudolf Pellionis a s vďakou očakávam príspevky a pripomienky. V Košiciach 31.12.2009

 

 Príspevky a iné pripomienky zasielajte na moj email :

rpellionis@iol.sk

Telefon pevná linka :  00421 55  6741833

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Rudkovi

(gertrúda malinová, 19. 11. 2009 18:47)

Miša ma núti kaziť si oči na počítači. fotky sú krásne. spomínam...

Re : poďakovanie

(R. Pellionis, 9. 10. 2009 12:51)

Pekný dobrý deň aj Vám p. Lenka Smreková.

Vždy ma poteší odozva na týchto stránkach a presviedča ma o tom, že som stránky nerobil nadarmo. Prekvapuje ma z akých miest sa dobšinčania ozývajú. Je ťažká doba a veľa ľudí z Dobšinej,ju reprezentujú už len v cudzine. Dobšiná nám ostáva ako spomienka na krásnu prírodu a ľudí ktorí tam ostali. Je len škoda, že Dobšiná už nemá tie podmienky ako mala v dávnej minulosti, keď bola hrdým mestom na širokom okolí a veľa inteligencie tu nachádzalo svoje uplatnenie. Žiaľ to všetko odchádza a ostávajú iba spomienky. Ďakujem Vám Lenka, že aj Vy myslíte na Dobšinú a že ostala vo Vašom srdci. Pozdravuje Vás Rudo.

poďakovanie

(Smreková Lenka, 8. 10. 2009 15:19)

Dobrý deň p. Pellionis,
som dobšinčanka, ale život ma odvial do Prahy za skúsenosťami a prácou. Týmto Vám chcem poďakovať za túto stránku, ktorá ma vždy poteší, keď túžim znovu po našej krásnej kotline. Život je dnes ťažký a človek často nemôže žiť tam kde by chcel, ale aspoň mám možnosť si vďaka Vám pripomínať krásu chodníčkov a kopcov okolo Dobšinky, kde som prežila nádherné detstvo.
Ďakujem
Smreková

Re : dakujem

(R. Pellionis , 7. 7. 2009 9:10)

Môj zlatý Samko. Veľmi ma potešil Tvôj príspevok, ako aj to, že si si niečo prečítal o mojom starom otcovi, a Tvojom prapradedovi, ktorý sa volal tak isto ako Ty.Ja si to veľmi vážim.Pozdravuje Ťa Tvoj Ópa,ktorý Ťa má tiež veľmi rád.

dakujem

(samuel pellionis, 6. 7. 2009 17:21)

rudolf pellionis je to moj dedo a mam ho velmi rad a dakujem mu ze pise o mojom prapradedovi take pekne urcite by to potesilo aj jeho a tak ti v jeho mene a to doslovne dakujem

Re: meniny

(R. Pellionis , 20. 4. 2009 11:35)

Vlado, ďakujem za prianie.

meniny

(Vlado, 19. 4. 2009 23:24)

Pozdravujem Rudo,aj keď troška pozdejšie ale predsa chcem popriať k meninám všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia a rodinnej pohody.
S pozdravom Vlado.

Re : Už dobšinčanka

(R. Pellionis, 24. 3. 2009 8:32)

Hanka, vždy ma poteší, keď sa niekto ozve na týchto stránkach. Zvlášť ma potešilo, že hoci sa nepoznáme, máme veľa spoločného. Život je plný prekvapení a vlastne svet je celkom maličký, pretože osudy ľudí sa v mnohých momentoch preplietajú hrou náhod, aj keď sa ľudia nepoznajú. Ďakujem za priania a podobne Vám prajem hodne úspechov pri ozvučení Luxovho slovníka. Bol by som rád, keby to už bolo hotové a mohol si ho vypočuť.Ľudia v Dobšinej ktorí, ktorí ešte ovládajú tento dialekt sa pomaly a isto strácajú. Cením si veľmi, že sa na tento projekt našli ľudia, čo to chcú zachovať pre budúce generácie.
Pozdravuje Rudo.

Už dobšinčanka

(Hanka, 23. 3. 2009 15:12)

Konečne som si našla čas, na pár poznámok. Nie som rodená Dobšinčanka, ale žijem v Dobšinej od roku 1976, čiže 33 rokov. Najprv Vám chcem povedať, že obdivujem vašu prácu a zviditeľnenie Dobšinej aj takouto cestou. Klobúk dole.Určite vás poteším, že čo všetko máme spoločné, aj keď sa osobne nepoznáme. Keď som prišla do Dobšinej, pracovala som v elektrárni vo Vlčej doline spolu s vašim otcom Rudolfom. Váš brat Peter žije v Rajeckých Tepliciach, kde sa oženil môj syn Juraj a žije tam s rodinkou. A do tretice - pracujete na výbere a vysvetlení slov z Luxovho slovníka a ja budem nápomocná pri vydaní tohto slovníka na CD. Mimochodom, keď sa pozriem na vašu fotku, akoby som videla "Rudi-báčiho", ako sme ho v práci volali. Pozdravujem a prajem veľa úspechov.Hanka

Re : prosím, o kontakt - mailový

(R. Pellionis, 7. 12. 2008 16:00)

Alan, samozrejme, že sme vo veku, kedy tykanie je samozrejmé. Inak ja mám s tým problém už od čias, keď sme ešte bývlali v Čechách, odkiaľ mám zvyk tykať každému a nerobí mi problém, keď tyká niekto mne. A už vôbec na nete, beriem to ako samozrejmé. Neviem ako sa stalo, že moje kontakty som z českých estranok tu neprevzal tak to dám asi do návštevnej knihy. Niekde ho tu mám uvedený,takže : rpellionis@iol.sk

Alan veľmi ma tešia Tvoje komentáre, nestačil som ešte ani na všetky reagovať. Teším sa ale hlavne na Tvoje príspevky. Pozdravuje Rudo

prosím, o kontakt - mailový

(Alan Dolog, 7. 12. 2008 12:30)

Dobrý deň, Rudo, Ste starší a teda mi môžete takať :-). Ja mám 56, vy cca 64. Ale ak smiem...???
Chcel som napísať možno zaujímavý dodatok ku krásnej štúdii p. Šmelkovej Bulineri, ale nedá sa mi to odoslať. Chcel by som vám to poslať. Na vašej stránke neviem nájsť kontakt na vás. Asi som zle hľadal?
Peknú nedeľu praje A. D.

Re : Kniha o Dobšinej

(Rudolf Pellionis , 7. 12. 2008 10:19)

Ďakujem Alan, že si sa zmienil o knihe " BANSKÉ MESTO DOBŠINÁ " na ktorej spolupracovalo 11 spoluautorov a celkove na knihe bolo vynaložené mnoho práce. Mám to šťastie, že už knihu vlastním a postupne si v nej čítam. Už na vzhľad je to nádherná kniha ( nehovoriac o obsahu) a neviem si predstaviť krajší vianočný darček trebárs pre našich krajanov v zahraničí. Suma 550.-Sk, je pri jej obsahu priam zanedbateľná. To je čo sa knihy týka. Viem zaslúžilo by si to asi zvlášť reklamu.
Ku ostatnému, teší ma, že na stránke vždy niečo nájdeš a vidím že si tiež pamätník, takže rád príjmem nejaký Tvôj príspevok, ako tému atď. Občerstvil si mi mnohé záležitosti, ktoré unikli mojej pozornosti. Ďakujem a pozdravuje Rudo.

Kniha o Dobšinej

(Alan Dolog, 6. 12. 2008 19:35)

Na vašu stránku chodím občasne, a zakaždým si tu niečo nájdem, čo ma poteší a pookreje moja duša. Som synom Karola Dologa, ktorý bol v Dobšinej známou postavičkou a rád sa z Rožňavy, kde doposiaľ žijem, vraciam do rodnej zeme, zakaždým sa strašne poteším prírodou, ale zakaždým, keď prejdem mestom, ktoré nám neuveriteľne, až žalostne sčernelo, utekám späť. Akosi nechcem ani v duchu dopustiť, že je to pravda, ako sa "zubom času" pustoší naše rodné mesto!
Zatiaľ som nepostrehol nejakú reklamu na nete, preto prispievam týmito riadkami oznamom:
VYŚLA KNIHA O DOBŚINEJ: BANSKÉ MESTO DOBŠINÁ. Zostavil ju p. RNDr. Ondrej Rozložník, ktorému aj touto cestou ďakujem za to, že mal strašne veľa entuziazmu a zdravia, že dokončil túto vzácnu knižku. Zachytáva v nej históriu Dobšinej hlavne v rokoch vyvrcholenia konjuktúry baníctva a veľmi fundovane sa v nej venuje geológii a baníctvu. Táto knižka veľmi vhodne doplnila škálu kníh, ktoré vyšli o našom rodnom mestečku a konzervuje sa v nej Dobšiná taká, akú sme ju poznali ako chlapci, akú sme ju zanechali odchádzajúc za štúdiami a prácou.
Ak niekto prejaví záujem predáva ju po 550.-Sk jeden zo spoluautorov p. Ing. Bachňák Marián, firma Envex v Rožňave, tel 0905408420.

Re : Uznanie

(R.Pellionis , 24. 11. 2008 11:42)

Dodo, ďakujem. Pokiaľ sa týka Peťa, on býva v Rajeckých Tepliciach. Je tiež na PC, ale sa ozýva zriedkavo. Škoda. Asi má veľa práce. :-)

Uznanie

(Jozef Šmelko ( Dodo), 23. 11. 2008 17:15)

Krásne propaguješ Dobšinu kde sme vyrástali. Pokračuj. (Brat Peter bol mojim spolužiakom kde je teraz?)

Re : Želám všetko dobré.

(R. Pellionis, 15. 11. 2008 17:03)

Ja ľutujem iba jedno pani Šmelková, a síce že ste sa mi neozvali už skôr. Ako som zistil, ste asi nevyčerpateľná studienka vedomostí o Dobšinej a verím že v najbližšej dobe sa to odzrkadlí aj na týchto stránkach. Ďakujem Vám za Vaše milé slová a prianie.

Želám všetko dobré.

(Eva Šmelková, 15. 11. 2008 14:13)

Na Vašu stránku chodím dávno a pravidelne. Mám z nej výborný pocit, pretože na mňa vanie moje krásne detstvo. I keď som v Dobšinej zostala, akoby som už žila v inom meste. Asi viete o čom hovorím, Vy tú zmenu musíte pozorovať v skokoch, vždy, keď prídete do Dobšinej. Želám Vám veľa entuziazmu a síl vo Vašej záľube pokračovať.

Re: pozdrav

(R.Pellionis , 8. 10. 2008 11:36)

Miška ďakujem za návštevu na mojich stránkach, viacej fotiek mám na stránke : http://www.panoramio.com/user/670324
Tam by mali byť myslím aj zopár snímok z Vyšnej Slanej. Pozdravujem celú rodinku.

pozdrav

(miška, 8. 10. 2008 11:03)

zdráví uja a tetu, omka ma poslala na vašu stránku, fotky sú nádherné. prajem vám krásny deň Vyšnoslanka Miška

Re: Spomienky

(R.Pellionis , 5. 10. 2008 16:24)

Editka, teší ma že ste na moje stránky nezabudli, len pani učiteľka Kračúnová, mi nejako vyšumela z hlavy, ozaj si na ňu neviem spomenúť. Síce v spomienkach nám ostávajú najmä triedni učitelia, alebo tí čo boli nakoniec. Neviem prečo, ale zvláštne mi v pamäti ostal pán učiteľ Mikulík, ktorý učil dejepis. Možno za to, že bol vždy s cigaretou Detvou a nevedel sa dočkať prestávky. Ale tých učiteľov bolo viac. Určite mnohí by si zaslúžili spomienku aj na týchto stránkach. Privítal by som príspevok od hoc koho v tomto smere, a rád by som ho zverejnil.