Choď na obsah Choď na menu
 


Návštěvná kniha    Samozrejme že ma poteší každý váš príspevok.  V ostatnej dobe ma veľmi potešilo, že som prostredníctvom týchto stránok nadviazal napríklad kontakt so svojim spolužiakom Ondrejom Hraškom a to po 40 rokoch. Verím, že sa mi takto ozvú ďalší priatelia, spolužiaci, alebo jednoducho fanúškovia týchto stránok, za čo vopred ďakujem. 

Pozdravuje Vás Rudolf Pellionis a s vďakou očakávam príspevky a pripomienky. V Košiciach 31.12.2009

 

 Príspevky a iné pripomienky zasielajte na moj email :

rpellionis@iol.sk

Telefon pevná linka :  00421 55  6741833

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Spomienky

(Edita Bojková rod.Hreňová, 5. 10. 2008 13:05)

... opať som tu,plná spomienok na neopakovateľné chvíle školských výletov v Slovenskom raji s nebohou pani učiteľkou Kračúnovou,ktorá by si zaslúžla byť zapísanou medzi významné osobnosti mesta Dobšiná.Bola to veľmi veľká osobnosť vtedajšieho školstva.A práve video nahrávky mi ju pripomenuli.Mám ju pred očami ako sa s nami z batohom na chrbte túlala v tom našom raji.Vďaka pán Pellionis

Re: Avízo

(R.Pellionis , 18. 7. 2008 13:19)

Ahoj Peťo. Skôr som od Teba očakával reakciu na štvrtý príspevok od spodu t.j. Tešnárky ( alebo hadí hrubí ako polená). Neviem či som bol s Tebou vtedy v Tešnárkach a či sa na to pamätáš? Ako žijeme? Hm, vnúčence cez prázdniny a tak. Ale to všetko radšej v osobnej pošte.

Avízo

(Peter_Pellionis, 18. 7. 2008 12:44)

Ospravedlňujem sa,že som Ti neposlal správu o tom že žijem. Prerábam pokladnice na EURO a nemám jednoducho čas.Ako sa máte?????

Re. Super.

(R. Pellionis, 10. 6. 2008 8:33)

Erich, potešila ma návšteva na mojich stránkach a som rád, keď sa niekto ozve. Rád by som prvítal aj určité konkrétne postrehy, prípadne aj príspevky. Ja som z Dobšinej už dlho preč, takže mi možno mnoho toho uniká.
Pozdravuje Rud.

Super

(Erich Veselényi, 8. 6. 2008 19:31)

Práve som dočítal knihu od pána Červínku - Objaviteľ a tak som zasurfoval po nete. Som rád, že som narazil na túto perfektnú stránku. Isto sa ešte ozvem. Zatiaľ držím palce.

Re : Starec

(R. Pellionis, 13. 5. 2008 7:36)

Dobrý deň Peter Popper.

Tak ten Starec ( z Dobšinej) nie som ja, hoci som tiež už starec :-) . Rád by som ho poznal aj ja. Ostatne som navštívil Dobšinú a okolie terz v máji a dúfam, že zasa niečo na svoje stránky pridám aj čo sa týka fotografií, ale to musím poriadne zdokumentovať.
Pozdravuej Rudo.

Starec

(Peter Popper, 2. 5. 2008 22:14)

Dobry den,
Uz dlhsi cas patram po clovekovi z Dobsinej ktory pod "prezyvkou " Starec (z Dobsinej )vela krat volal do zial uz neexistujuceho radia REBECA.Taktiez som videl niekolko zapisov vo vrcholovej knihe na Havranej skale.Ste to Vy ?
Pripadne ak ho poznate dajte vediet.Pochadzam z kraja ktory tak rad fotografujete,takze tie obrazky su mi dôverne.Jozo Smrek ktory sa tu ozval je moj spoluziak zo ZDS v Bielych Vodach (zdravim ho)
Prajem pekny den
Peter ... popper@stonline.sk

Re : osobnosti z Dobšinej

(R.Pellionis , 15. 4. 2008 17:16)

Ďakujem Vám Darina za návštevu na mojich stránkach. Čo sa týka MUDr. Lišku, viem že by si zaslúžil úplne samostatnú stať na stránkach, ale ja si ho pamätám iba ako chlapec, ako nazeral na mňa spoza okuliarov a tak riadne po dobšinsky sa pýtal : ta čo ti je? Potom som prešiel ku MUDr. Pálkovi, myslím že nejaká rajonizácia bola. Okrajove som sa dotkol MUDr. lišku v menu " Dobšiná a jej osobnosti z 50-tich rokov minulého storočia " viem že je to strašne málo a v minulosti bolo viac takých osobností v Dobšinej, ktorí by si zaslužili napísať o nich aj celé knihy. Chcelo by to niečo také, že by sa samotní dobšinčania zapojili do príspevkov.Ešte raz ďakujem za návštevu a hádam sa mi podarí v budúcnosti niečo zozbierať napríklad aj o MUDr. Liškovi.

osobnosti z Dobšinej

(Darina, 15. 4. 2008 13:40)

Rada si prezerám vaše stránky nielen preto, že pochádzam z gemera, ale sú zaujímavé. Chcela by som sa opytať, či nemáte nejaké spomienky na lekára Lišku, o ktorom kolovali po gemeri všelijaké vtipné historky. Mimoochodom - bol veľmi uznávaný ako dobrý lekár, ktorý mal svoj humor. Jedna z historiek je ako cigán simulant chodil k nemu s rovnakými bolesťami, až raz mu kázal doktor doniesť nôž s ktorým režú zvieratá a ten pred cigánom doktor začal brúsiť , čím pacienta vyľakal a ten hneď ozdravel a ušiel. Keby sa podarilo niečo zozbierať, iste by to bolo zábavné.
Prajem vám všetko dobré čitateľka z Košíc

Re: Ahoj,

(R.Pellionis , 11. 4. 2008 13:57)

Maja M. ďakujem za návštevu a uznanie na mojich stránkach. Dúfam že sa mi ešte podarí najbližšie niečo doplniť. Je toho dosť, ale akosi na nič nie je čas :-).

Ahoj,

(Maja Miceková, 11. 4. 2008 13:35)

pozdravujem z Košíc. Tieto stránky si zasluhujú mimoriadne uznanie, klobúk dolu. Držím prsty v ďalšej práci.
MajaM

Re:pekný den

(R.Pellionis , 10. 4. 2008 14:50)

Vlado čo sa týka spolupráce, odpovedal som priamo na Tvôj email. Dovolil som si Ťa pridať na tieto stránky, medzi obľúbené odkazy. Dúfam že nie si proti :-)

pekný den

(Vladimír Václavík, 10. 4. 2008 14:07)

Tykanie beriem, ale ked sa nenahnevate ja Vám budem zatial Vykať.Fotenie je moje velké hobby, chcel by som sa tým aj živiť, ale na začiatok treba kapitál. Dávam o sebe vedieť každému, som fotoreportér Dobšinských novín,chodím fotiť aj spoloč.akcie.Mam s Vami plány do budúcna, vy ste spisovatel a ja fotím, chcem vytvoriť publikáciu fotiek a písaného slova o Dobšinej. Mam plnu podporu u K.Hornika, a o tom by som sa chcel porozprávať.Čo Vy na to?

RE :Pozdravujem

(R.Pellionis , 10. 4. 2008 8:48)

Vlado, som nadšený fotkami na panoramiu, ktoré sú uverejnené od Teba (prepáč že tykám, ale na nete tykám každému, takže to rád prijmem to tykanie aj od Teba) :-) Dúfam že na panoramio ešte niečo z Dobšinej pridáš. Máš perfektné fotky.

Pozdravujem

(Vladimír Václavík, 9. 4. 2008 23:08)

http://www.panoramio.com/user/1593919 ,moja adresa. Tá vaša webka je riadna kronika, klobúk dole. O niektorých veciach som ani nepočul. Škoda ,že domáci nemajú taký záujem o podobnú propagáciu ako Vy, budem sa snažiť to troch zmeniť.

Re : Pozdrav

(R.Pellionis , 1. 4. 2008 18:33)

Editka, tak sa už hádam kvôli Lordovi na mňa nehneváte :-) a veľmi ma teší, že sa Vám moja stránka páči. Dnes som zasa niečo pridal, ale ani s tým medveďom to nie je prvoaprílový žart, aj keď dnes toho prvého apríla je. S pozdravom R. Pellionis

Pozdrav

(Edita Bojková-Hreňová, 27. 3. 2008 15:47)

Konečne som dočítala aj slov.verziu stránky a musím vyriecť slová chvály a vďaky.Je zaujímava,pútavá,pestrá.No najviac mojim srdcom zatrepotali fotografie a video mesta,kde som prežila svoju mladosť ,prvé lásky,sklamania,úspechy i prehry.Vďaka za ten krásny zážitok,prajem veľa úspechov v dalšej práci.

Re : Pozdrav

(R. Pellionis, 18. 3. 2008 10:11)

Ahoj Janko, neviem síce o koho sa jedná, ale dosť ma prekvapilo že na moje stránky si sa dostal cez "Google Earth". Mám tam niekoľko fotiek a na Stratenskú pílu - teda prítoku Hnilca do priehrady Palcmanská maša mám niečo cez 300 kliknutí práve na "Google Earth", čo ma fakt potešilo. Len ako si sa prepracoval na moje stránky to mi nie je jasné :-)). Ale vždy sa poteším nejakej návšteve na svojich stránkach, najmä keď sa mi niekto ozve. Pozdravuje Rudo.

Pozdrav

(janno, 18. 3. 2008 9:30)

Pekna stranka veru. Ono asi sem viac nakukaju odidenci, lebo ich to taha domov. Dokial som bol v Dobsinej, nijako zvlast ma nezaujimala. Az ked som prec, potesi ma kazda zmienka o nej. A sem som zabludil tak nejako cez "Google Earth" Ahoj.

Re :Pokračuj v tom čo ťa baví:)

(R.Pellionis , 4. 3. 2008 17:21)

Ďakujem Silvestra. Dobšinčania sa sem nejako veľmi nehrnú.Skôr tí čo z Dobšinej odišli. Mrzí ma to trocha. Na druhej strane starí dobšinčania, ktorých by to možno aj zaujímalo internet nemajú. Košice fotím tiež, ale tie mám v obľúbených odkazoch : " Niektoré moje fotky v panoramiu. " Teší ma že sa dostali aj na Eardgoogle a majú aj dosť kliknutí, pri priblížení sa KOšíc.